Для ТЕБЯ - христианская газета

Йов
Публицистика

Начало О нас Статьи Христианское творчество Форум Чат Каталог-рейтинг
Начало | Поиск | Статьи | Отзывы | Газета | Христианские стихи, проза, проповеди | WWW-рейтинг | Форум | Чат
 


 Новая рубрика "Статья в газету": напиши статью - получи гонорар!

Новости Христианского творчества в формате RSS 2.0 Все рубрики [авторы]: Проза [а] Поэзия [а] Для детей [а] Драматургия [а] -- Статья в газету!
Публицистика [а] Проповеди [а] Теология [а] Свидетельство [а] Крик души [а] - Конкурс!
Найти Авторам: правила | регистрация | вход

[ ! ]    версия для печати

Йов


Книга Йова має фактично дві історії в собі, які десь протиріч одна одній.

В першій все розвивається згідно канонів святості та праведності, так як Йосип у свій час збирався відпустити вагітну Марію, бо був праведний. У цій історії Йов страждає, однак усе одно благословляє Бога. Сатана, якій говорив проти Йова, програє.

Взагалі ця історія має у собі головний елемент гри. На Небі йде спір, а ставкою є життя людини. Але життя праведника! У цій битві виграє Бог, адже виграє Його людина. Цю тему можна б було розвивати. Показати її у порівнянні з притчами Ісуса про кукіль, синів Царства, про боротьбу добра і зла.

Ця тема є дуже часто використовувана у Святому Письмі. Згадайте дві дороги, про які говорить Мойсей до народу. Ця саму діалектику вибору зустрічаємо у Дідахе. Але на жаль цей добрий моральний критерії насправді дуже важко використати у житті. Не дарма отці пустелі вважали найважливішим даром для християнина розпізнавання духів. Хто з нас насправді знає як чинити в тій чи іншій ситуації? От як було з Йосипом! “Дороги Мої не ваші дороги”! Як пізнати Волю Божу?

І Петро і учні з Емаусу теж вважали, що Ісус мав би бути, однак Його розіп'яли. Як пише Ісая хто з нас розумів те, що відбувалося тоді? Тому легко писати, але життя іноді закручується саме таким чином, що зовсім не має можливості щось зрозуміти і тим більше мати сміливість прийняти якесь рішення.

Дуже легко з високих амвон говорити як треба жити. Але, що ти скажеш тій людині, яка відкрила тобі свою душу? Теж будеш розповідати про заповіді? І так просто скажеш, що треба страждати? Спробуй! Я хтів би на тебе подивитися. Людина розвернеться і піде від тебе і ти будеш відповідати за те, що не дав їй трохи тепла та любові.

І ось саме така трагедія людини розгортається у другій історії з книги Йова. Там Йов справжній, а не величний праведник. Його можна наслідувати, можна зрозуміти, можна пережити його досвід як свій, перейняти його слова. Цей другій Йов набагато ближчий до нас, ніж перший. Я навіть скажу, що він набагато ближчий до Христа, Якій молився у Гефсиманії, аніж перший Йов-праведник.

Та в тому і полягає святість Біблії, її симфонія, що у ній Йов перший і другий — це одна людина. Бо Біблія справжня; у ній правдива людина. І саме таким є Йов. Він приймає Божу Волю, він покоряється їй. Але це все одно не значить, що у нього нема питань, що він все розуміє і не потребує допомоги.

Йов не згрішив у своїх роздумах саме тому, що з самого початку прийняв правду. Він нічого не знав про спір на Небі. А навіть якби і знав, то це все одно певно б не змінило його подальших слів. Він вирішує шукати правду. І цей в якій мірі його ріднить з грецькими філософами. Але різниця полягає в тому, що філософи шукали ніби правду у порожньому світі. Натомість Йов стоїть перед Богом. Так, Богом страшним і важким, якій прирікає його на страждання. Але Йов не шукає правди в цьому світі. Він, якщо і дивиться на природу та космос, то лише як на витвір Того, до Кого він звертається. Світ для Йова не є порожнім. У ньому існує Бог Творець людини. Але дивно саме це складає для Йова проблему. Здавалося б, якби Йов не вірив в Бога, то йому б було легше. А так наче його саме мучить Сам Бог, Його Присутність, Його Особа. І це є головною проблемою Йова.

Скажіть мені хто з нас, справжніх віруючих, не переживав цього? У кого не роздвоювався ідеал святості? Хто не відчував, що він слабкий і не здатен йти і виконувати Божу Волю? І саме тому книга Йова є для нас такою цінною.

Євангеліє та автори Нового Завіту не згадують про нього. Я не знаю особливо цікавих чи гарних речей, витворів християнства на тему Йова. Це складна історінка Святого Письма. Остання книга, яку я читав про нього, була просто моралізаторською. Вона була філософською, а не життєвою. Натомість у Святому Письмі ми бачимо щось зовсім інше. Там нема роздумів про сенс страждання чи якусь філософію життя. Там є зустріч. Це стояння перед Богом людини; людини у всій її правді чи пак неправді.

У Святому Письмі Йов є живим. І Бог є Живим. І тому це є книга Святого Письма. Йов страждає, а Бог є поруч нього, хоча спочатку здавалося що Його нема. Тому у словах Йова ми можемо знайти ті слова молитві, до яких можемо звертатися. І так само у словах Бога ми можемо знайти якусь розраду і заспокоєння для себе.

Біблія є книгою де ми маємо зустріти Бога, Його Особу. Хто ж шукає відповідей, може розчаруватися. Бо у Біблії Бог промовляє до людини. І не завжди ці відповіді є такими, що все пояснюють.

Книга Йова більше ставить питань, аніж дає відповідей. Хіба не в цьому проблема таких гарних філософських речей друзів Йова, а потім і монологу Елігу. Але усе одно вони звучать слабко у порівнянні з тим болем яким говорить Йов. І навіть зараз після Нового Завіту усе одно звучить цей крик, якій ще більше посилюється у контрасті з тим спором, якій був на Небі.

Невже Бог насправді грається з нами? Невже це все гра? І що ми такі легкі, нічого не варті, що можемо так просто бути пішаками? Справді для чого такий Бог? Для чого такій Бог, Якій так чинить з нами?

І це певно самий головний урок книги Йова: ми маємо навчитися розпізнавати справжнє Обличчя Бога. І ми можемо Його розпізнати лише у Обличчі Христа і то Розіп'ятого.

Десь справді треба вийти з ментальності старої людини. Відкинути старі образи справедливості та праведності. Прийняти як Йосип Марію, своє життя. Навчитися дихати любов'ю, життям. І лише тоді ми зможемо у Обличчі Померлого побачити Бога. Лише тоді втрачаючи коханих і самі помираючи ми зможемо народитися до нового життя.

Але як завжди правда лежить не у відкиненні того, що нам не подобається. І не в тому, щоб ширяти у мріях. А посередині. У поєднанні. У наближенні до Бога, Якій переміг смерть, бо помер.

Об авторе все произведения автора >>>

Стасік Степанчук Стасік Степанчук, Черкаси Україна
інвалід ІІ групи
e-mail автора: czekajuczij@gmail.com
сайт автора: Андрій Надіїн

 
Прочитано 2581 раз. Голосов 0. Средняя оценка: 0
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы, замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам совершенствовать свои творческие способности
Оцените произведение:
(после оценки вы также сможете оставить отзыв)
Отзывы читателей об этой статье Написать отзыв Форум
Отзывов пока не было.
Мы будем вам признательны, если вы оставите свой отзыв об этом произведении.
читайте в разделе Публицистика обратите внимание

Им все - Божья роса - Николай Николаевич

Почему так распухает нацизм? - Тата Петренко

Финансы. - Андрей Марченко

>>> Все произведения раздела Публицистика >>>

Проза :
Госпожа Конкуписенция - Евгений Терёхин

Поэзия :
Начало. Признание - Шмуль Изя

Поэзия :
День Победы - Галина Подьяпольская
Святой великомученик - Георгий Победоносец издавна был символом победы над древним змеем. На параде 1945 года, по мнению многих, маршал Г.Жуков на белом коне напоминал этого мужественного воина и христианина.

 
Назад | Христианское творчество: все разделы | Раздел Публицистика
www.4orU.org - (c) Христианская газета Для ТЕБЯ 1998-2012 - , тел.: +38 068 478 92 77
  Каталог христианских сайтов Для ТЕБЯ


Рамочка.ру - лучшее средство опубликовать фотки в сети!

Надежный хостинг: CPanel + php5 + MySQL5 от $1.95 Hosting




Маранафа - Библия, каталог сайтов, христианский чат, форум